Пилотот обвинет за уривање на малезискиот авион над Украина пронајден мртов


5 копии

Украинскиот пилот Владислав Волошин, кого Русија го обвини дека го соборил малезискиот авион над Украина во 2014 година, е пронајден мртов во неговиот стан. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Луѓето кои работеле на потрагата за исчезнатиот лет МH370 веруваат дека тој авион се движел многу блиску до планираната рута, а тоа го покажуваат и сигналите ...
| | веќе видена | слични

Малезија и по четири години не се откажува од потрагата за исчезнатиот авион МH370. Но, иако тој случај се претставува како една неверојатна мистерија, многу ...
| | веќе видена | слични

Пред десет дена во Непал во авионска несреќа загинаа 49 луѓе. Еден туристички водач го опишал тоа стравично искуство и открил како тој преживеал. Дајарам ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дајарам Тамракар во понеделникот преживеал пад на авион во кој загинале 49 лица, а како што рекол за медиумите, животот му го спасило тоа што не пиел алкохол. ...
| | веќе видена | слични

( Фото: Getty images ) Австралискиот инженер Питер Макмехон тврди дека пронашол делови од авионот МХ370 на авиокомпанијата „ Малезија ерлајнс “ што исчезна во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Авион на акробатска група „Црвени стрели“ на британското воено воздухопловство се урна во близина на базата „Вели“ во Велс, и се уште не е јасно дали двајцата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 189 | | | веќе видена

Претпладне ќе има врнежи од дожд и снег и на пониските места, а ќе бидат пообилни во источните делови. Попладне облачноста делумно ќе се намали и врнежите ...
сите 185 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 38 | | | веќе видена

За тоа што се случува во Грција и кои се шансите Договорот од Преспа да помине во грчкиот парламент, за 1ТВ зборуваше новинарот Фиљос Стангос од Солун, кој е и ...
сите 234 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 203 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пилотот обвинет за уривање на малезискиот авион над Украина пронајден мртов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: