Втор ден корекција на цените на нафтата во светот

3 копии
4 копии
5 копии

САД сакаат да изградат меѓународна воена коалиција за да ја осигурат безбедноста на водите во Иран и Јемен. Ова го најави шефот на Генералштабот на армијата на ...
| | веќе видена | слични

Командантот на американските маринци, генералот Џозеф Данфорд порача дека САД сакаат да формираат меѓународна воена коалиција за да се обезбеди слободна ...
| | веќе видена | слични

Од американскиот изјавија дека Пентагон ќе обезбеди командна и разузнавачка опрема за коалицијата. Ваквите мерки доаѓаат откако Иран веќе подолго време се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор ден корекција на цените на нафтата во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: