Русија: Тинејџер изведе напад во училиште, повредени четири лица


4 копии

Според најновите информации, во невремето во Москва се повредени 17 лица, а двајца загинаа. Двајца од повредените се во многу тешка состојба, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најмалку две лица се загинати, а 17 се повредени во силното невреме што вчера ја зафати Москва, пренесуваат руските медиуми. Во невремето загинало седумгодишно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Властите во руската република Башкирија соопштија во средата дека ученичка и наставник се избодени, а уште други три лица се повредени, откако 17-годипен ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ вечерва ја посети Македонска Каменица, при што одржа средба со членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Во својот говор пред ...
сите 379 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија: Тинејџер изведе напад во училиште, повредени четири лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: