Две тракторски несреќи во малешевскиот регион

8 копии
3 копии
2 копии
2 копии

Вчера во 22,00 часот во Полициската станица Крушево, 47- годишниот Б.Ј од Крушево шумски полицаец во ШПС-Крушево, пријавил кривично дело - “загрозување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Триесет и едногодишен жител на селото Локвени загинал вчера, откако бил потиснат од тракторот кој го управувал , а кој се превртел во близина на манастирот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 445 | | | веќе видена

По одличниот настап на полуфиналната вечер на Тамара на годинешниот „Евросонг“, поддршка за неа пристига од целиот балкан.Нејзините колеги од Македонија на ...
сите 248 | | | веќе видена

аферата со пратеникот Павле Богоевски и неговиот разговор во кој нарачува „пола за 2.500 денари“ не стивнува. Од првиот ден од појавувањето на видеото во кое ...
сите 211 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
сите 97 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две тракторски несреќи во малешевскиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: