Македонија убедливо прва во растот на странските директни инвестиции, тврди ОН

2 копии

Според "Извештајот за инвестициите во светот 2019", објавен од страна на Конференцијата на ОН за трговија и развој, највисок раст забележан во регионот лани ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Северна Македонија минатата година имаше најголем раст на директни странски инвестиции меѓу државите од Западен Балкан, се наведува во Извештајот за ...
| | веќе видена | слични

Уште една потврда за добрите економски политики кои даваат резултат: Северна Македонија има најголем пораст на директни странски инвестиции во 2018 година во ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Ернст и Јанг објави истражување според кое ги рангираше европските земји со најголем број странски директни инвестиции. Во првата десетка се најдоа ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија убедливо прва во растот на странските директни инвестиции, тврди ОН

Од:
До кого (е-маил):
Порака: