Билјана и Јелена од Србија отворија Музеј на парфеми со над 2 000 примероци


Што да се направи со празни шишиња од парфем? Еден од одговорите е Музеј на шишиња од парфеми кој се наоѓа во Бездан, на север од српската област Бачка. ...
| | веќе видена | слични

Во последниве години музејот  не добивал пари од државата поради економски и политички проблеми- во музејот меѓу другите биле сместени:  - Фосили од најстарите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Огромниот пожар, кој избувна во Националниот музеј на Бразил во неделата, ја уништи целата збирка бесценети експонати, јавија локални медиуми. - Се е готово, ...
| | веќе видена | слични

Фаталното беснеење на огнените јазици кое го зафати и целосно изгоре Националниот музеј на Бразил во неделата, целосно ја уништи и стори пепел непроценливата ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Бразил, Мишел Темер, како и владата, побараа од банките и компаниите средства за помош, со цел повторно да се изгради Национален музеј во Рио ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Бразилската полиција со солзавец и палки ги растерала граѓаните кои беа собрани пред Националниот музеј во Рио де Женеиро, кој доцна синоќа изгоре во пожар. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 74 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 236 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 85 | | | веќе видена

Ниту СДСМ не остана без реакција на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ, па партијата на власт испрати соопштение со кое покрај тоа што се брани од нападите на својот ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Билјана и Јелена од Србија отворија Музеј на парфеми со над 2 000 примероци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: