Се спои небо и земја-внимавајте каде се движите: делови од Скопје зафатени со големо невреме


Силно невреме во моментов го за зафати Скопје.Според нашите информации во делови од Скопје во моментов врне дожд, проследено со силен ветер и грмежи.Невремето ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Невремето и големите врнежи предизвикаа вистински неред во повеќе делови од главниот град а најмногу во Драчевo. Попладнево, како што беше најавено и од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цела Македонија денеска е во жолта алертна фаза како предупредување за можна опасност од силно невреме проследено со грмотевици. Според метеоролозите денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силно невреме вчера ја зафати Србија, а најпогоден беше Белград. Невремето проследено со силен ветер, пороен дожд и грмотевици направи хаос, а и денес улиците ...
| | веќе видена | слични

Главниот град на Србија попладнево беше зафатен од големо невреме. Српските медиуми јавуваат дека олујата со обилен дожд, силен ветер и грмотевици започнала ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Безбедно е да се гласа, граѓанинот треба да носи заштитна маска. Накусо ќе ја тргне додека му се утврди идентитетот, два пати се дезинфицираат рацете, пред и ...
сите 534 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 381 | | | веќе видена

Јавното обвинителство информира дека привремената комисија за следење евентуални нерегуларности во континуитет ги следи случувањата поврзани со изборниот ...
сите 220 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 88 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 246 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 34 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се спои небо и земја-внимавајте каде се движите: делови од Скопје зафатени со големо невреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: