“УНИБанка” со промени во раководството - Коста Митровски се повлекува од Главен Извршен директор и Претседател на УО

10 копии

УНИБанка направи промени во оперативното раководство на финансиската институција. По 16 години работа во УНИБанка ,г-н Коста Митровски се повлекува од ...
| | веќе видена | слични

Главниот Извршен директор и Претседател на Управниот Одбор на УНИ Банка повеќе нема да ја извршува оваа функција. Ова станува јасно од соопштението на Банката ...
| | веќе видена | слични

Коста Митровски по 16 години работа во УНИБанка се повлекува од позицијата главен извршен директор и претседател на Управниот одбор на банката. Според она што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Итно донесување на мораториумот за градба и обновата на колкеторскиот систем се приоритетите за Власта но и решенија за спас на Охрид велат екологистите ден ...
сите 127 | | | веќе видена

Безбедносните реформски закони добија собраниска разврска. По неколку месечното усогласување помеѓу власта и опозицијата, законите со вградени забелешки од ...
сите 86 | | | веќе видена

 Иако имала обврска досега четири пати да поднесе анкетен лист за имотната состојба, бидејќи толку пати и се продолжувал мандатот вршител на должност, тоа не ...
сите 47 | | | веќе видена

Не се пријавил на оглас, а добил работа. Прво добил решение за вработување, па дури потоа ги доставил документите кои се барале со огласот. Се вработил не било ...
сите 60 | | | веќе видена

Одделот за сузбивање организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против лицата Д.П. (51), вработен како претседател и член на Регулаторна ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“УНИБанка” со промени во раководството - Коста Митровски се повлекува од Главен Извршен директор и Претседател на УО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: