УНИБанка ги објави резултатите за првиот квартал од 2019

2 копии

Компанијата Витаминка од Прилеп, во периодот јануари – март оваа година, оствари вкупна сеопфатна добивка од 12.174.000 денари, покажува билансот на успех ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 01.01.2019 до 31.03.2019 година Стопанска банка АД – Скопје оствари нето добивка пред оданочување во износ од 599.895 илјади денари, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фото: Pixabay За Стопанска банка Битола првиот квартал од оваа година заврши со загуба од 25.746.000 денари, покажува билансот на успех објавен на Македонска ...
| | веќе видена | слични

Во првиот квартал од 2019 година, Централна кооперативна банка АД Скопје нема направено промени во сметководствените политики и методи на вреднување. Кон ...
| | веќе видена | слични

Во првиот квартал од 2019 година ТТК Банка АД Скопје дејствуваше во насока на остварување на своите приоритетни цели и задачи дефинирани во Деловната политика ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка АД Скопје за периодот јануари – март 2019 година оствари позитивен резултат и изнесува 5,7 милиони денари. Нето-приходите од камати како основна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 275 | | | веќе видена

 Иако е припадничка на кралското семејство откако се омажи со принцот Хари, сепак Меган Маркл во многу ситуации покажала дека е иста како сите „обични луѓе“. ...
сите 111 | | | веќе видена

Во вечерашната  втора полуфинална вечер во која ќе настапи и македонската претставничка Тамара Тодевска се наоѓаат и две земји кои според обложувалниците , со ...
сите 115 | | | веќе видена

И САД и Русија имаат заеднички интерес за бројни глобални прашања. Но, честопати се на спротивните страни, иако споделуваат иста цел. Американскиот државен ...
сите 110 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Бензините поевтинија за денар , дизелот поскапе за половина ..Поголеми поместувања нема.. Од владата оценија , пристапот е коректен , иако пазарот е ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УНИБанка ги објави резултатите за првиот квартал од 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: