`Underworld: Awakening` најгледан овој викенд

Продолжува добрата посетеност на кино салите во САД и Канада, која започна во новата година. Овој викенд најгледната беше Кејт Бекинсејл во четвртото продолжение на "Underworld: Awakening", филм кој заработи 25.4 милиони долари. Сони во "Underworld " вложи 70 милиони долари, кои и покрај шампионското место овој викенд тешко дека ќе успее да си ги врати. Надвор од Северна Амерка филмот заработи уште 13.5 милиони. На второ место викендов се најде уште една премиера - "Red Tails" каде продуцент е Џорџ Лукас. Филмот заработи солидни 19.1 милиони $.Минатонеделниот шампион "Contraband", во кој исто така настапува Кејт Бекинсејл овој викенд се задржа на третото место со 12.1 милиони. Со буџет од „скромни“ 25 милиони, филмот досега заработи убави 50 милиони долари. Драмата за 11. септември "Extremely Loud & Incredibly Close" со Том Хенкс и Сандрса Булок се најде на 4. место со 10.5 милиони долари, а ТОП 5 листата ја затвора премиерата "Haywire" со 9 милиони долари.
| | веќе видена | слични

Оваа недела, својата премиера ја доживеа еден од филмовите кои нетрпеливо ги очекуваме во 2012-та и очекувано, беше најпосетуван во кината на северноамериканскиот континент. Покрај „Underworld: Аwakening“, одличен старт имаше и „Red Tails“, како и „Haywire“. Четвртиот филм од франшизата „Underworld“, „Underworld: Awakening“ успеа да се искачи на првото место на бокс офисот, по премиерата која се случи во петокот.Оваа хорор акција со Кејт Бекинсејл, во својата каса собра 25,4 милиони долари и доминираше по гледаност за изминатиов викенд. Уште еден филм имаше доста успешна премиера минатиот викенд. „Red Tails“, авантуристичката драма со Куба Гудинг Џуниор се искачи на второто место по гледаност во кината во САД и Канада, заработувајќи 19,1 милиони долари. На третото место добро се држи „Contraband“, кој овој викенд на својата сметка дополнително донесе 12,2 милиони долари, а веднаш зад него е „Extremely Loud & Incredibli Close“ со заработени 10,6 милиони долари. Топ пет листата ја заокружи уште една премиера. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 294 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 128 | | | веќе видена

Со утврдувањето дискриминација кон Никола Груевски, Комисијата за заштита од дискриминација покажа селективно и непрофесионално работење, смета Мрежата за ...
сите 360 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 155 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 184 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Underworld: Awakening` најгледан овој викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: