Тимоние на средба со Шеќеринска: Вратите на НАТО се отворени


7 копии

 Ова беше истакнато на денешната средба помеѓу министерката за одбрана Радмила Шекеринска и амбасадорот на Република Франција Кристиан Тимоние, во ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Билатералните одбранбени односи помеѓу Македонија и Полска се пример за соработка помеѓу две партнерски земји и треба да се направат напори тие дополнително да ...
| | веќе видена | слични

Министерката Шекеринска го истакна сериозниот пристап на Владата кон потребните реформи во Министерството и Армијата. Таа посочи дека Македонија ја цени ...
| | веќе видена | слични
10 копии

 Ова го заклучиле на денешната средба во Министерството за одбрана, министерката Радмила Шекеринска и амбасадорот на Словенија во Македонија, Милан Јазбец. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
10 копии

Членството на државите од регионот во колективните безбедносни системи е од големо значење за безбедноста и за стабилноста на Балканот, заклучија на вчерашната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денес во Министерството за одбрана оствари средба со амбасадорот на Чешката Република, Н.Е. Мирослав Рамеш. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 418 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 293 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тимоние на средба со Шеќеринска: Вратите на НАТО се отворени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: