Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Калифорнија


5 копии
9 копии
2 копии

Од последици од земјотресот во јужна Калифорнија загина еден маж во соседна Невада. Земјотресот со јачина од степени кој во четвртокот вечерта го погоди ...
| | веќе видена | слични

Земјотрес со магнитуда од 7.1 степен што ја потресе Калифорнија во петокот остави зад себе голема пукнатина, која се гледа од Вселената. Кога почнаа потресите ...
| | веќе видена | слични

При вториот земјотрес со јачина од 7,1 степени по Рихтеровата скала кој во петокот ја погоди Калифорнија била создадена огромна пукнатина на површината на ...
| | веќе видена | слични

Силниот земјотрес со магнитуда 7,1 по Рихтер, што ја погоди Калифорнија минатиот петок, создаде процеп на површината на Земјата што може да се види од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во крајните планински региони ќе има услови за појава на краткотрајна нестабилност ...
сите 279 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 92 | | | веќе видена

Ако СЈО не продолжи да постои, корупцијата во државата ќе продолжи, изјави во интервју за Гласот на Америка претседателот на Асоцијацијата на обвинители во ...
сите 148 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 194 | | | веќе видена

Откако се обелодени случајот „Рекет” во кој е уапсен Бојан Јовановски или Боки 13, а истиот ден таа реши да ја депонира оставката, Катица Јанева стана топ тема ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Калифорнија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: