Новиот Audi TTRS сo 395кс.

Промоции Во очекување на новото Audi TTRS кое треба наскоро да биде промовирано, ги дознаваме спецификациите на истото и навистина може да се каже дека се импресивни и блиски до оние на супер спортските автомобили. Моторот кој ќе го задвижува новото ТТ ќе биде 2.5 литарски турбо, кој во основната варијанта ќе испорачува 395 кс. на сите четири тркала. За преносот на моќноста од моторот до трансмисијата ќе се грижи двојна спојка која ќе ја пренесе истата со минимални загуби. Забрзувањето на автомобилот од 0 до 100км/ч ќе изнесува 4 секунди, време кое споредено со она на супер спортските автомобили во 90-тите е идентично со Lamborghini и Ferrari. Максималната брзина очекувано е лимитирана на 250км/ч, но овој пат Audi со опционалниот „performance pack“ овозможува лимитот да биде подигнат за околу 10% и да овозможи достигнување на 280км/ч максимална брзина. Најмоќната изведба ќе биде моделот Audi TTRS performance кој ќе биде со моќност од 420кс., а кратенката е различна од онаа на актуелната надмоќна изведба која ...
| | веќе видена | слични

Промоции Производителот на автомобили, кој веќе децении наназад е асоцијација за ултра лесни спортски автомобили, кои се хомологирани за употреба во јавен сообраќај, Caterham ни претставува уште една од своите креации која ја носи ознаката 620S. Автомобилите на Caterham кои се есенција во автомобилскиот спорт и ги имаат сите состојки на вистински автомобил за писта како што се ниска тежина, едноставна конструкција, одличен мотор и менувач и секако заден погон. Сето тоа го има и новиот 620S кој е опремен со фордов мотор од 314кс. како и шет степена механичка менувачка кутија за вистинско уживање во возењето. Забрзувањето од 0 до 100км/ч изнесува 3.4 секунди, а масата на самото возило е одлични 610кг. За разлика од претходните модели кои можеби беа „побрутални“, во 620S имаме малку повеќе простор за оние кои го управуваат, како и за нијанса поголем багажен простор од претходниот, ако воопшто на некој во овој автомобил му е важен багажниот простор. Тркалата се 15 инчни на кои се наоѓаат пневматици кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 205 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 250 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 734 | | | веќе видена

Синоќешното апсење на поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков и азилот на екс премиерот Никола Груевски остануваат во фокусот на вниманието. Судскиот известувач ...
сите 167 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот Audi TTRS сo 395кс.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: