Што содржи политичкиот договор меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ?


Извори од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ потврдуваат дека за многу прашање е постигната согласност и дека наскоро се очекува договорот меѓу двете партии да биде готов. ...
| | веќе видена | слични

Автор: Елизабета Васкова Извор :Правен дијалог бр. 17 – март 2018 Од осамостојување на Република Македонија па се до денес, заложбите за создавање на независен ...
| | веќе видена | слични

Независното судство претставува камен-темелник на современата демократија, изјави американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли, кој на одбележувањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
2 копии

На Република Македонија и треба силна, независна и професионална судска власт која нема да потклекнува под каков било притисок од Владата, Собранието, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 242 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски денеска преку сооштение искажа незадоволство од одбивањето на второстепената жалба за одложување на издржувањето на ...
сите 105 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 94 | | | веќе видена

На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите ...
сите 158 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 103 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 133 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски не се појави во затворот во Шутка во текот на ноќта, иако најупорните новинарски екипи го чекаа до раните утрински часови. ...
сите 16 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што содржи политичкиот договор меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: