Кои улици во Центар утре ќе бидат без вода за пиење

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект Ф-100мм на „Mито Хаџивасилев Јасмин", од предната страна од ...
| | веќе видена | слични

Без вода утре од 15:15 часот ќе бидат корисниците во потегот од ул. „Mито Хаџивасилев Јасмин", објектите на Тутунска Банка, Рамстор и Музеј на Град Скопје. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Времето денеска претпладне е сончево со умерена облачност, додека попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи.УХМР за попладне во Скопје најавува и невреме ...
сите 305 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Франција го предупреди Иран дека кршењето на обврските кон нуклеарниот договор од 2015 година ќе претставуваат сериозна грешка, односно дека Франција, Велика ...
сите 36 | | | веќе видена

Политичката криза во Албанија се продлабочува пред претстојните локални избори закажани за 30 јуни. Албанскиот претседател, Илир Мета, ја осуди одлуката на ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои улици во Центар утре ќе бидат без вода за пиење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: