Улична мода: Инспирирајте се од стилот на Скандинавките

 Флуоресцентните бои повторно се враќаат во мода на голема врата. Трендот го дочекаа со отворени раце „уличните“ брендови како Зара, но и престижните модни ...
| | веќе видена | слични

Американскиот режисер Спајк Ли рекол дека повеќе нема да носи облека од модните куќи Гучи и Прада сè додека овие брендови не вработат модни дизајнери-црнци. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улична мода: Инспирирајте се од стилот на Скандинавките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: