Улицата на „црвените фенери“ во Амстердам на друга локација

2 копии

Фемке Халсима, која е градоначалничка на Амстердам, веќе извесно време е свесна дека сексуалните работници на „Ред Лајт Дистрикт“ работат во лоши услови. Една ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 205 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 142 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улицата на „црвените фенери“ во Амстердам на друга локација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: