Две години откако ќе реновираме улица нема да смее да се прекопува, кажа Шилегов


На улиците кои ќе се реновираат, две години нема да може да се вршат прекопи, најави градоначалникот Петре Шилегов. Тој денеска кажа дека компаниите кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Скопје, 5 фебруари- На крстосницата помеѓу Џон Кенеди и 3та Косовска Бригада во оптшината Чаир се случите тепка сообраќајна нecpeќа при судир на две возила ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 224 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена

Грција, Словенија и Албанија се единствените три држави, од вкупно 29-те земји-членки на НАТО, кои досега го ратификуваа во националните парламенти Пристапниот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две години откако ќе реновираме улица нема да смее да се прекопува, кажа Шилегов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: