Ограбен магацин на Министерството за труд и социјална политика

5 копии
5 копии
3 копии

Веќе четврт случај во кој повозрасни жители се измамени на ист начин е пријавен вчера во скопската полиција. Вчера во 15 часот и 10 минути во полициската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украден автомобил во скопско Влае, полицијата трага по крадецот. Како што информираат од полицијата, вчера околу 20 часот во Полициската станица Карпош, С.Д. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии
3 копии
3 копии
повеќе

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 163 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограбен магацин на Министерството за труд и социјална политика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: