Украинскиот државен јавен обвинител под истрага за улогата во пресудата за Јанукович


2 копии

Државното биро за истраги на Украина почна со истрага против државниот јавен обвинител Јуриј Луценко во врска со наводното незаконско осудување на поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Секретарот на украинскиот Совет за национална безбедност и одбрана, Олександар Турчинов изјави дека Русија се подготвува за „голема континентална војна во ...
| | веќе видена | слични

Останато

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 261 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 285 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 52 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста од запад ќе се зголемува, а кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд. Во текот ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинскиот државен јавен обвинител под истрага за улогата во пресудата за Јанукович

Од:
До кого (е-маил):
Порака: