Политичка пресметка во битолската висока школа за медицина: ја отпуштиле, МОН докажа дека лажат, но не ја враќаат на работа?!

Универзитетскиот сенат на битолскиот Универзитет ,,Свети Климент Охридски” на последната седница не успеа да донесе конечна одлука и да се изјасни по однос на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Универзитетот „Св.Климент Охридски“-Битола е најновиот член на Универзитетската Франкофонска агенција - АУФ. Од УКЛО-Битола информираат дека одлуката ја донел ...
| | веќе видена | слични

Националната установа универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“-Битола ги почна подготовките за реализација на проектот „Хортикултура е-библиотека“ за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 214 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 292 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 159 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 368 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат тоа. Економските политики даваат резултат. Просечната плата во месец септември ...
сите 246 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Политичка пресметка во битолската висока школа за медицина: ја отпуштиле, МОН докажа дека лажат, но не ја враќаат на работа?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: