Ветерот го расчисти воздухот во Скопје


3 копии
8 копии
5 копии

Од денеска престануваат да важат мерките против загадувањето во Скопје. Ваквата одлука е донесена откако вчера среднодневните концентрации на ПМ10 честичките ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

Иако попладнево од Министерството за животна средина и просторно планирање известија мерките против аерозагадувањето престануваат од утре, ЈСП уште во 16 часот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Од утре престануваат да важат мерките што беа воведени поради загаденоста на воздухот со високи концентрации на ПМ1о честички, информира Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 219 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ветерот го расчисти воздухот во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: