(ФОТО) КОЛОНИ КАЈ ДЕВЕ БАИР: Ако патувате читајте за состојбата по патиштата


Гужви на граничниот премин Деве Баир. Колони автомобили од граѓани кои патуваат кон соседна Бугарија на зимување. Ако и вашите обврски и планови наложуваат да ...
| | веќе видена | слични
18 копии
81 копии

До селата Брест, Танушевци и Малино на Скопска Црна Гора се уште нема пристап. Снегот ги отсече овие населени места а во дел од нив веќе неколку дена нема ниту ...
| | веќе видена | слични
7 копии
21 копии
повеќе

Останато

Американскиот амбасадор во Германија Ричард Гренал е во изолација. Средби со него избегнуваат од германската владејачка елита, објави Шпигел. Таквото ...
сите 116 | | | веќе видена

Бадник е денот пред Божик. Празник пред празникот. Најава на празникот. Очекување на Христовото раѓање. Првите весници на празникот се децата коледари. А ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) КОЛОНИ КАЈ ДЕВЕ БАИР: Ако патувате читајте за состојбата по патиштата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: