Ректоратот на УКИМ се согласил да ги повлече од употреба спорните учебници со дискриминирачки содржини

Ректоратот на Универзитетот “Св.Кирил и Методиј“ прифати во Правилникот за организирање издавачка дејност да се внесе одредба со која се забранува употреба на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По поднесени претставки до Народниот правобранител од Коалицијата за сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници ректоратот на УКИМ прифати во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ректоратот на УКИМ прифатил во Правилникот за организирање на издавачка дејност да се внесе одредба за забрана за употреба на учебници кои не се во согласност ...
| | веќе видена | слични

По поднесени претставки до Народниот правобранител од страна на Коалицијата „Сексуални и здравствени права на маргинализираните заедници“ (СЗПМЗ), Народниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 224 | | | веќе видена

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ректоратот на УКИМ се согласил да ги повлече од употреба спорните учебници со дискриминирачки содржини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: