УЈП РД со апел до сите даночни обврзници кои работат во текот на туристичкатга сезона


Управата за јавни приходи активно ја следи даночната дисциплина кај сите даночни обрвзници ставајќи посебен акцент на даночните обврзници во туристичките места ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за јавни приходи го објави возниот ред за мобилните даночни шалтери за месец август. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи засилено врши контрола во охридските локали. Деноноќно инспекторите се на терен и проверуваат каква е даночната дисциплина во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 96 | | | веќе видена

Момчето за кое вчера за малку ќе се удавеше скокајќи по крстот, пропаднал во кал. Нему не му се слошило како што првично се мислеше. Како што објави Досие.мк ...
сите 151 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 261 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 94 | | | веќе видена

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.Пеачката ставајќи на Инстаграм ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП РД со апел до сите даночни обврзници кои работат во текот на туристичкатга сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: