УЈП РД со апел до сите даночни обврзници кои работат во текот на туристичкатга сезона


Управата за јавни приходи активно ја следи даночната дисциплина кај сите даночни обрвзници ставајќи посебен акцент на даночните обврзници во туристичките места ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за јавни приходи го објави возниот ред за мобилните даночни шалтери за месец август. Со трите специјално опремени комбиња, даночниците секој месец ги ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи засилено врши контрола во охридските локали. Деноноќно инспекторите се на терен и проверуваат каква е даночната дисциплина во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постојат четири нивоа на посети, а најбитното е државното, како денешното на австрискиот канцелар Себастијан Курц и утрешното на германската канцеларка Ангела ...
сите 50 | | | веќе видена

Бошњачкиот демократски сојуз со соопштение истакна дека го поддржува референдумот и ги повикува граѓаните на Република Македонија да го поддржат договорот со ...
сите 111 | | | веќе видена

Тој ден прв пат во животот имав чувство на беспомошност, знаев дека ништо не зависи од мене и пратениците и сме оставени на милост и немилост. Имав чувство на ...
сите 207 | | | веќе видена

-Пријатели имаме огромни, оваа наша земја, заедно со граѓаните, ќе ја направиме земја за почит. Животот овде да го живееме, тоа е првата цел, не само за нас ...
сите 94 | | | веќе видена

Овој 30 септември е крстосницата на која ќе треба ние да си ја заокружиме и да си ја зацврстиме нашата државност, и тоа со зачуван идентитет како македонски ...
сите 103 | | | веќе видена

Референдумот е можност граѓаните да се изјаснат дали ќе останеме во „статус кво“ ситуација или ќе ги отвориме вратите кон подобра иднина, рече претседателот на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП РД со апел до сите даночни обврзници кои работат во текот на туристичкатга сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: