Фирмите на Вице Заев должници на државата

7 копии

На најновата листа на должници што ја објави Управата за јавни приходи (УЈП) повторно има и јавни претпријатија и акционерски друштва во државна сопственост. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 5. јули 2018 (ИНПРЕС) – Приватните станоиздавачи утре ќе се запознаваат со Е-ПДД системот. Според последните измени на Законот за персонален данок на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со 76 гласа „за“, без против и воздржани, Собранието вчера ја донесе декларацијата за поддршка на пристапниот процес за членство на Република Македонија во ...
сите 624 | | | веќе видена

Шест години затвор доби бизнисменот Сеад Кочан, а Василие Авировиќ три години за случајот „Труст“ на СЈО за незаконското добивање на тендер на ЕЛЕМ за ископ на ...
сите 124 | | | веќе видена

Полицијата во камион кај првиот тунел во правец Гевгелија-Скопје завчера открила 44 мигранти. Како што е наведено во полицискиот билтен, завчера во 22:00 часот ...
сите 220 | | | веќе видена

По четиричасовната средба на лидерите на четирите најголеми парти од која тие излегоа без да откријат многу детали, денеска ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека останува ...
сите 136 | | | веќе видена

Охрид, 20. јули 2018 (Inpress) – Актерите на Театар Комедија маестрално го одиграа Молиер, синоќа на премиерата на претставата „Мизантроп“ на фестивалот ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирмите на Вице Заев должници на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: