УЈП: Мој ДДВ ги дава посакуваните резултати


5 копии

Лани овој период биле пријавени 52 неправилности за даночни обврзници кои не издаваат фискални сметки, а годинава пријавените неправилности се драстично ...
| | веќе видена | слични

Мерката „Мој ДДВ” денеска преку карванот беше промовирана во Гевгелија од страна на министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата, Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања оцени дека проектот Мој ДДВ дава резултати, дека економијата е во пораст и дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Има добри основи за напредок во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ. Заврши работната средба меѓу претседателите на СДСМ и ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети и генералните ...
сите 622 | | | веќе видена

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 360 | | | веќе видена

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за влада спротивно на Уставот по принципот „прв дојден, прв услужен“ , велат од ...
сите 425 | | | веќе видена

Граѓаните кои преку „Еуростандард банка“ добивале социјална помош, додаток за детска заштита и згрижувачките семејства до 25 август треба да отворат нови ...
сите 213 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 192 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП: Мој ДДВ ги дава посакуваните резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: