УХМР: До среда времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

13 копии

Во Србија денеска е вклучен црвен метео аларм, а се очекува температура и до 39 степени целзиусови. Црвениот метео аларм е вклучен во источна и југоситочна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од денес, па во наредните два дена, територијата на нашата држава ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза.Времето денес да биде сончево и топло ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот и актите на Адвокатската комора на РСМ, за покренување на било каква постапка од страна на Комората, потребно е да има пријава, односно судска ...
сите 568 | | | веќе видена

Преку блокади на законски решенија, со поднесување на стотици амандмани пратениците од ВМРО-ДПМНЕ сакаат да го спречат изгласувањето на клучни закони за кои ...
сите 322 | | | веќе видена

По трагедијата којашто се случи на Белиот остров на Нов Зеланд, во која загинаа шестмина, хирурзите се борат за животите на повредените 29 пациенти, кои се ...
сите 90 | | | веќе видена

Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани повеќе од 17 дена со максимална температура над 15 степени со исклучок на Маврово. Средната месечна ...
сите 263 | | | веќе видена

Аферата со валидниот инсулин повлекува кривична одговорност за министерот за здравство и владата на Зоран Заев. Оттука го повикуваме министерот Венко Филипче ...
сите 109 | | | веќе видена

Пенкалца, маички, капчиња и запалки со ликот на Гордана Сиљановска Давкова и логото на ВМРО-ДПМНЕ останале неплатени уште од предизборната кампања за ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР: До среда времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: