Температурата до 36 степени и УВ-индекс 9

15 копии
15 копии
57 копии
5 копии

Денес попладне и кон крајот на денот, претежно во планинските подрачја ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утре ќе има изолирана ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од источен правец. Попладне и кон крајот на денот, претежно во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По одморот на судиите, денеска продолжи судскиот процес за случајот „Титаник“, во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, екс-министерката за ...
сите 119 | | | веќе видена

Падот на мостот Моранди во Џенова ја потресе Италија и ја разоткри запуштеноста на инфраструктурата во државата, но го остави неодговорено прашањето зошто ...
сите 60 | | | веќе видена

Превирања во власта се причина што првото столче во БЈБ е празно, дознава Алфа. Нема конечен наследник, па дури се остава привремено челната позиција на Бирото ...
сите 139 | | | веќе видена

Изјавата на Зоран Заев дека Илинденското востание е македонско не е случајно дадена оценка. Тоа е израз на едно 70 годишно фалсификување на бугарската историја ...
сите 97 | | | веќе видена

„Кога криминалот и корупцијата стануваат пракса во работењето на власта, науката и образованието од приоритет се запоставуваат и страдаат. Република ...
сите 46 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ Хистеријата на секојдневно ширење лажни вести од страна на ВМРО-ДПМНЕ поврзани со напредокот на Република Македонија кон НАТО говори многу. ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Температурата до 36 степени и УВ-индекс 9

Од:
До кого (е-маил):
Порака: