УХМР издаде метео предупредување: Доаѓа нов бран невреме – четиридневна детална прогноза


До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии
2 копии

Град имаше во светиниколското, кратковското, скопското, валандовското, велешкото и кавадаречкото подрачје. Управата за хидрометеоролошки работи најавува и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што претходно беше најавено од УХМР, врнежи и грмежи попладнево беа забележани низ градовите во Македонија. Во следните денови во попладневните часови ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невреме со дожд и грмотевици денеска го зафати Скопје и регионот, како што и прогнозираа од УХМР, а најaвени се и врнежи од град. Апел до граѓаните да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР издаде метео предупредување: Доаѓа нов бран невреме – четиридневна детална прогноза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: