Угледен медиум пишува за децата родени по војната во Босна

4 копии

Училиштето во овој средновековен град е поделено со ограда и со наследство од војната. Секој ден, децата доаѓаат во истата зграда, а на часови одат одвоено. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 192 | | | веќе видена

Во Република Македонија загрозена е правната држава и владеењето на правото и земјата се соочува со широко распространета појава на корупција што е и нотирано ...
сите 225 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј му испрати писмо на претседателот на Европскиот совет Доналд Туск во кое формално бара пролонгирање на Брегзит до 30 јуни. – ...
сите 161 | | | веќе видена

Началникот на полицијата во Нов Зеланд, Мајк Буш изјави денеска дека напаѓачот од Красјтчрч имал намера да изврши уште еден напад. Според полицијата, Тарант ...
сите 222 | | | веќе видена

Љупчо Пренџов од ГРОМ изјави дека претседателот на партијата, Стевчо Јакимовски, на кој вчера му беше одреден куќен притвор од страна на Кривичниот суд, не е ...
сите 180 | | | веќе видена

Како што најавија од опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) денеска пред зградата на општина Гроцка, во близина на Белград, се одржа протест со цел разрешување од ...
сите 212 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 100 | | | веќе видена

Во интервју за МИА во врска со преговорите околу иднината на СЈО, Заев вели дека е подгвотвен да разговара за секое аргументирано прашање. Оптимист е дека ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угледен медиум пишува за децата родени по војната во Босна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: