Заев најави борба против корупцијата, но молчи за истрагата за корупцискиот скандал во владата


По повод Меѓународниот ден за борба против корупцијата премиерот Зоран Заев истакна дека корупцијата е корозија на секое општество и закана за иднината и дека ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорот на САД во Република Македонија, Џес Бејли, денеска пред студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ одржа предавање за борба против корупцијата. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Поранешниот претседател на индонезискиот Парламент, Сетја Нованто е обвинет за учество во корупциски скандал вреден 170 милиони долари, објави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џес Бејли денеска во Штип изјави дека не ја започнал тој приказната со делењето високи бонуси во ДИК. Тој напомена дека сите вработени таму го знаеле тоа и не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев најави борба против корупцијата, но молчи за истрагата за корупцискиот скандал во владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: