Клубовите од помалите лиги со минимални шанси за пласман во новиот формат на ЛШ

4 копии

Лигата на шампионите каква што ја познаваме може да е при крај, откако „Асошиејтед прес“ го објави планот на УЕФА со кој од 2024 година дури 24 клуба би имале ...
| | веќе видена | слични

Од УЕФА објавија дека ќе има промени во финалињата од Лигата на шампионите и Лигата на Европа. Место досегашните сум на клупата ќе бидат дури 12 играчи во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин не се откажал од идејата за преформатирање на Лигата на шампионите, и покрај големиот негативен одек кој го доби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лигата на шампионите каква што ја знаеме денес наскоро ќе престане да постои, откриени се документи за тоа каква би требало да стане од 2024 година, богатите ...
| | веќе видена | слични

УЕФА планира во 2024 година да ја реконструира Лигата на шампионите и да формира полузатворен систем на натпреварување во кој 24 елитни клуба ќе имаат ...
| | веќе видена | слични

Неверојатна ситуација се случи на тренингот на екипата на НЕК Најмехен, која се натпреварува во втората холандска лига. На тренингот се појави човек во ...
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 206 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клубовите од помалите лиги со минимални шанси за пласман во новиот формат на ЛШ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: