УЕФА ја објави листата на најдобрите, европскиот првак не е број 1


Младиот италијански фудбалер Дарио Скудери беше една голема надеж на Борусија Дортмунд. Дефанзивецот беше дел од младинската школа на Милионерите, но кога се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младиот играч на Борусија Дортмунд, Дарио Скудери реши да ја прекине фудбалската кариера иако само што наполни 21 година. Германија Тој важеше за голема ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен веќе долги години е доминантен во германскиот фудбал, а најдобар доказ за тоа е што од натпреварувачката 2012/2013 редовно ги освојува пехарите ...
| | веќе видена | слични

Бундеслигата го одреди распоредот за сезоната 2019/20, а ќе биде отворена на 16-ти август со натпреварот Баерн Минхен – Херта. Вицешампионот Борусија Дортмунд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бундеслигата го одреди распоредот за сезоната 2019/20. Честа да ја отворат сезоната имаат актуелните шампион Баерн Минхен, кои на 16 август, петок, на „Алијанц ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Време е за нови инвестиции, време е за нови иницијативи, за нови успеси на кои се обврзуваме и пред граѓаните и пред нашата економија, порача на ...
сите 413 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за посочи дека во програмата „Обнова на Македонија“ се што е пишано ќе се реализира. Тој додава ...
сите 275 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА ја објави листата на најдобрите, европскиот првак не е број 1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: