Тепачка во спортска обложувалница во Враништа

6 копии

Шеснаесетгодишно девојче вчера било тешко повредено во сообраќајка која се случила на автопатот Скопје- Тетово, кај мостот на реката Вардар. Како што соопшти ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со тешки телесни повреди се здобило девојче кое било сопатничка во автомобил кој излетал од коловозот на автопатот Скопје-Тетово. Незгодата се случила кога 52 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Педесет и двегодишен скопјанец со автомобил излетал од автопатот Скопје-Тетово, удрил во бетонска ограда, по што се превртел. Во несреќата тешко повредено е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едно лице е тешко повредено во сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 13 часот на регионалниот пат Тетово – Попова Шапка, поточно во село Гајре. Според ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МВР, несреќата се случила кога скопјанецот Ш.С.(52) управувајќи патничко моторно возило „Сеат Ибица“ со скопски регистарски ознаки излегол ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На автопатот Скопје – Тетово, вчера утрината околу 09:50 часот кај мостот на река „Вардар“, 52-годишниот Ш.С. од Скопје, управувајќи патничко моторно возило ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Потпретседателот изрази силна поддршка за Договорот од Преспа, кој кога ќе биде имплементиран ќе доведе до поголема сигурност и просперитет за целиот регион. ...
сите 279 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тепачка во спортска обложувалница во Враништа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: