Ганка Цветанова го подбра Сојуз на борците за поддршката на референдумот

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова го искритикува различниот однос на Сојузот на борците кон референдумот за територијалната организација од ...
| | веќе видена | слични

Средбата на премиерот Зоран Заев со раководството на Сојузот на борците на Македонија за професрката Билјана Ванковска е пример за политичка корупција. Таа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 127 | | | веќе видена

Охрид, 26. септември 2018 (ИНПРЕС) – На крстосницата од улиците „Нада Филева“ и „Аргир Маринчев“ во Охрид, вчера се случи сообраќајна незгода во која е потешко ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ганка Цветанова го подбра Сојуз на борците за поддршката на референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: