Уште еден проект и инвестиција во Општина Струга

2 копии

На социјалните мрежи денеска се појавија фотографии од необична риба која била фатена попладнево во Охридското Езеро. По изгледот најверојатно се работи за ...
| | веќе видена | слични

Деновиве многу е актуелно Охридското Езеро и неговата загаденост. Членовите на нуркачкиот центар „Акватеј“ како големи вљубеници во Охридското Езеро, постојано ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Нуркачкиот центар во Охрид, „Акватек“, на нивната Фејсбук страница објавија дека на дното на Охридското езеро пронашле фрлена када. „Некој си го реновирал ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 14. јули 2019 (ИНПРЕС) – Членовите на нуркачкиот центар „Akvatek“ објавија поразителни фотографии од ѓубрето во водите на Охридското Езеро. – Некој си ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Нуркачки центар „Akvatek“ на својот фејсбук продил објавија слика од фрлена када во Охридското езеро. – Некој си го реновирал тоалетот. Секоја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Штип, на последниот ден од кампањата, што туку завршивме со трибината со здравствени работници, односно со медицинскиот персонал, ни ...
сите 509 | | | веќе видена

На 15 јули одлучуваме дали ќе одиме напред или ќе се враќаме назад! Одлучуваме дали ќе продолжат да растат платите или ќе се полнат џебовите на луѓето на ...
сите 286 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 82 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 149 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена

Голем дел од жителите на Свети Николе се во карантин, откако бројот на заболени од корона значително порасна. Според статистиката, во текот на вчерашниот ден ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште еден проект и инвестиција во Општина Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: