Учениците на ООУ „Партенија Зографски на финалните натпревари во одбојка продолжуваат да собираат медали и пехари.

Учениците на ООУ „Партенија Зографски” од Кисела Вода на финалните натпревари во одбојка продолжуваат да собираат медали и пехари. Во рамки на натпреварувањата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По повод Европската недела на спортот насловена „Be Active”, секретарот на Општина Кисела Вода, Александар Алексовски и други претставници од општината, ...
| | веќе видена | слични

Денеска во салата КК „Работнички“ со финалните натпревари во кошарка, завршија „Ученичките спортски игри - лига Центар 19“ , проект кој традиционално се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

Иран денеска соопшти дека нема да им го пролонгира рокот по 8 јули на европските сили за спасување на нуклеарниот договор.Портпаролот на иранската Организација ...
сите 216 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 25 | | | веќе видена

Пејачот и композитор Димитар Андоновски, освои две награди за музика на 54. издание на македонскиот театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп. Тој ...
сите 48 | | | веќе видена

На средбата се разговараше за билатералните односи меѓу Северна Македонија и Италија, при што беше изразено задоволство од континуираниот успешен развој на ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учениците на ООУ „Партенија Зографски на финалните натпревари во одбојка продолжуваат да собираат медали и пехари.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: