Ученици од ОУ „Григор Прличев“ продолжуваат да нижат успеси на Државните натпревари во повеќе области

Охрид, 15. мај 2019 (ИНПРЕС) – Завидни резултати постигнаа основците од ОУ „Григор Прличев“ на Државните натпревари во повеќе области, што се одржаа изминатиот ...
| | веќе видена | слични

Виктор Габер, шефот на македонскиот дел од интердисциплинарна комисија на експерти за историски, археолошки и образовни прашања, чие формирање беше предвидено ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13. мај 2019 (ИНПРЕС) – Лео Нелоски, ученик во V одделение во ОУ „Григор Прличев“ од Охрид, кај наставничката Нина Ристеска, влезе во Гинисовата книга ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 13. мај 2019 (ИНПРЕС) – Ученици и хорот при ОУ „Братство Единство“ се вратија со неколку награди од државни натпревари кои се случија викендов. На ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локални врнежи од дожд, кои во западните и крајните источни делови ќе бидат поројни и ...
сите 331 | | | веќе видена

Како што пренесува е – оналјн, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го запознале новиот член на кралското семејство, синот на Меган Маркл и принцот Хари. Извор тврди ...
сите 161 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев изјави дека денеска ќе има состаноци во Министерството за правда за да ги добие последните сублимати за работните средби во врска со ...
сите 199 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 125 | | | веќе видена

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да ги ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученици од ОУ „Григор Прличев“ продолжуваат да нижат успеси на Државните натпревари во повеќе области

Од:
До кого (е-маил):
Порака: