Ученичката на генерација работи во Франкфурт, мистерот е доставувач на пици


Генерација од Економското училиште во Скопје, која матурирала 1999 година, оваа година ќе прослави 20 годишнина од матура во Германија. Стојко Гаштаров, ...
| | веќе видена | слични

Колку и да ни е понекогаш тешко да признаеме, има луѓе кои многу ни значат, но ние не сме им важни на нив. Кога некој ќе ви покаже дека не сте му важни, не ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев на социјалната мрежа твитер им се обрати на „крадците на грмушки“ и ги праша зошто ја уништуваат оваа урбана ...
| | веќе видена | слични

Деновите поминати на работа носат стрес и многу обврски. Често, кога ќе се вратиме дома се чувствуваме како да немаме енергија за ништо. Иако имаме уште часови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали само инсистирањето на ДУИ за Албанец премиер ги кочи преговорите меѓу СДСМ и ДУИ за формирање влада, или има посреди и други недораззбирања. Фактор го ...
сите 733 | | | веќе видена

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 261 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 61 | | | веќе видена

Објаснувањето што беше кажано од Регулаторна мене ми е прилично несмасно. Практично не можам да поверувам дека може да се покачи цена на струја како ...
сите 179 | | | веќе видена

На 10 август 2001 година, воено товарно возило на Армијата на Република Македонија, на патот кај месноста Љуботенски бачила во Скопско, нагази на две ...
сите 72 | | | веќе видена

Социјалните мрежи ги седнаа пред компјутер и загрижените родители, но и наставниците .За кратко време се формираше и фејсбук група ПОДДРШКА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ученичката на генерација работи во Франкфурт, мистерот е доставувач на пици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: