Одложена расправата за Законот за аудио и аудиовизулени медиумски услуги


77 Амандмани ќе бидат поднесени за Законот за аудио и аудиовизулени медиумски услуги. Поради неусогласени ставови и немањето услови, законодавнао правната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

УБК нема информации дека се уште постои прислушување на разговори од страна на други институции вели директорот на управата Горан Николовски. Разглердувајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Медиумите немаа можноста да ја следат седницата на комисијата за надзор над управата за безбедност и контраразузнавање. Причината според претседателот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозицијата да има потпретседател во Собранието со кој претседателот ќе мора да го усогласува дневниот ред, или пак, самиот да може да одреди две до три точки ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска на прес – конференција уште еднаш ја појасни Спогодбата којашто на 17 јуни ја потпишаа Република ...
сите 75 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 239 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одложена расправата за Законот за аудио и аудиовизулени медиумски услуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: