Косово негира дека примил извештај од Србија за убиството на Ивановиќ

5 копии

„Бришење“ граници на Балканот заради создавање „големи“ држави не е можно без судири, предупредуваат аналитичарите, коментирајќи ги несогласувањата помеѓу ...
| | веќе видена | слични
5 копии
11 копии
4 копии

Хрватскиот член на Претседателството на Босна и Херцеговина, Жељко Комшиќ изјави дека никој не може да ги доведува во прашање границите на БиХ, независоно од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Српската премиерка, Ана Брнабиќ изјави дека не гледа никаков знак за постигнување на компромис со Приштина, но мора да дојде до тоа, доколку Србија сака да ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 305 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Марио Балотели уште еднаш ќе го облече небесно-синиот дрес на Манчестер сити, откако беше потврдено дека Италијанецот, кој само што потпиша за Бреша, ќе биде ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Косово негира дека примил извештај од Србија за убиството на Ивановиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: