На џихадистите им е даден рок од 48 часа да ја напуштат енклавата кај Дамаск

На екстремистите од Исламска држава им е даден рок од 48 часа да ја напуштат енклавата која ја контролираат јужно од Дамаск, објави сирискиот провладин весник ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Актуелниот план на сириската војска и руската армија е целосно ослободување на околината на Главниот град Дамаск, а потоа на ред доаѓаат и преостанатите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 317 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На џихадистите им е даден рок од 48 часа да ја напуштат енклавата кај Дамаск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: