Убиен таткото на фубдалерот Саво Милошевиќ

Осумдесет итри-годишниот Саво Милошевиќ го убил својот син Стево Милошевиќ, татко на српскиот фудбалер Саво Милошевиќ, соопштено е од бијелинската полиција Убиството се случило во петокот навечер дворот на семејната куќа во местото Главичице, кај Бијелина, во Република Српска во Босна и Херцеговина. Портпаролот на Центарот на јавната безбедност на Бијелина, Драгомир Периќ, изјавил дека избувнала расправија меѓу таткото и синот, по што таткото излегол од куќата ја земал пушката кратез M-48 и пукал во синот, погодувајќи го во градите. Периќ најавил дека таткото на фудбалерот, Стево Милошевиќ починал на патот кон болницата. Полицијата го уапсила дедото Саво Милошевиќ .
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиен таткото на фубдалерот Саво Милошевиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: