Престрелка пред МНР во Москва – повреден полицаец


3 копии
3 копии
6 копии

Маж на возраст од околу 30 години пукал на двајца полицајци пред амбасадата на Камбоџа во центарот на Москва. Рускиот истражен комитет соопштил дека човек од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руското МВР објави дека напаѓачот испукал куршуми кон двајца полицајци и дека еден од нив е повреден при тој напад. Напаѓачот исто така е ранет кога ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тамара Тодевска откри како се чувствува по Евровизија каде за македонија го освои 7-то место, но и даде свој коментар за тоа што Србија не доби ниту еден поен ...
сите 292 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 211 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 232 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 151 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел минатиот месец на самитот на ЕУ во Романија имала средби со неколкумина челници на Унијата кои се обидувале да ја ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Престрелка пред МНР во Москва – повреден полицаец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: