Убиен е најопасниот криминалец на Пацификот, кој беше лидер на колумбиска герила

Виктор Давид Сегура, лидерот на групата "Колумбиска обединета герила", која одби да се разоружа за склопувањето на мировниот договор, убиен е во конфликт со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Темни облаци се надвиснати над Тереза Меј поврзани со нејзино принудно заминување. Дури и нејзините поранешни пријатели се дистанцираат од неа. Нејасно е кога ...
сите 285 | | | веќе видена

Додека СДСМ и ВМРО ДПМНЕ се натегаат околу СЈО и новиот Закон, коалициониот партнер на власта, Али Ахмети повикува на дијалог. Засега нема договор а СДСМ не ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Убиен е најопасниот криминалец на Пацификот, кој беше лидер на колумбиска герила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: