Еден детаљ од убиството на бугарската новинарка открива сè: Не ја убиле поради истражувачка работа, мотивот е страшен


2 копии

Локалниот бугарски портал "Ruse24" пренесува дека на неколку метри од местото каде било пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова, пронајден ...
| | веќе видена | слични

„Собравме многу докази кои упатуваат дека тој е виновен. Красимиров е обвинет во отсуство за две злосторства – силување и исклучително сурово убиство со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарските власти потврдија дека по нивно барање во Германија е уапсен маж осомничен за силување и убиство на новинарката Викторија Маринова (30) и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали последното емитувано издание на емисијата „Детектор“ која ја водеше Викторија Маринова, емитувано на 30 септември, беше причината за нејзиното грозоморно ...
| | веќе видена | слични

Локалниот бугарски портал Русе 24 пренел дека неколку метри од местото каде е пронајдено телото на убиената новинарка Викторија Маринова е пронајден дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На денешното рочиште за 27 април во новата зграда на кривичниот суд во судницата се присутни адвокатите на обвинетите, како и адвокатите кои вчера им беа ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден детаљ од убиството на бугарската новинарка открива сè: Не ја убиле поради истражувачка работа, мотивот е страшен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: