Uber во понудата веќе има и хеликоптери


Советниците од власта и опозицијата во општинскиот совет, денеска пред почетокот на седницата рекоа дека ќе ја постават на дневен ред иницијативата на ...
| | веќе видена | слични

Здружението на лиценцирани такси превозници од Битола кое брои околу 200 членови, бара покачување на цената на такси превозот. Тие доставија барање до Советот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставници од Здружението на лиценцирани такси превозници од Битола доставиле барање до Советот на општина Битола за усогласување на цената на такси услугите ...
| | веќе видена | слични

Мелбурн во Австралија ќе биде првиот град надвор од САД кој ќе и има свое летачко Убер такси. На тој начин Мелбурн ќе стане еден од светските лидери во јавниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 245 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 182 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Мицкоски по налог на Груевски маршираше против правда, реагира СДСМ по каде Од СДСМ велат дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски по налог од Будимпешта вечерва ...
сите 54 | | | веќе видена

Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Uber во понудата веќе има и хеликоптери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: