Катастрофа на Uber на првиот ден од тргувањето на Wall Street

Uber во градовите каде е масовно присутен со голем број на возачи кои редовно возат по улиците на градот, е во ситуација да поседува интересна и корисна дата ...
| | веќе видена | слични

„Uber Technologies“ привлече 8,1 милијарда долари во првичната јавна понуда (IPO) откако емисискиот износ на акциите беше поставен на понискиот крај на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 363 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 88 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Катастрофа на Uber на првиот ден од тргувањето на Wall Street

Од:
До кого (е-маил):
Порака: