Девојки кои сакаат да се ослободат од нивната облека (8 дел)

Најновото издание на магазинот Glamour Iceland содржи одлична кампања со која се промовира убавината на различностите. За кампањата се ангажирани plus-size модели и стандардни модели, кои со своите комплетно голи тела, но и во долна облека покажаа дека убавината, како физичка, така и културолошка секогаш буди убави чувства. Пораката до сите млади девојки, како и дами е дека треба да се чувствуваат убаво и задоволно во својата кожа, бидејќи само така ќе зрачат со самодоверба. Во продолжение погледнете дел од фотографиите од магазинот.
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојки кои сакаат да се ослободат од нивната облека (8 дел)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: